Realizacje

Aktualności dotyczące naszej działalności

Muzyka Hansa Zimmera w Ergo Arenie

30 listopada w gdańskiej ERGO ARENIE zabrzmiał jedyny w Trójmieście koncert muzyki filmowej poświęcony twórczości Hansa Zimmera. Polska Orkiestra Sinfonia Juventus, oraz Chór Akademicki Politechniki Warszawskiej pod dyrekcją Macieja Sztora wykonali najsłynniejsze kompozycje do takich filmów jak „Gladiator”, „Incepcja”, „Batman: Mroczny Rycerz”, „Pearl Harbor”, oraz „Piraci z Karaibów”. Koncert wypełniła w większości muzyka Hansa Zimmera, który zasłynął jako autor muzyki do „Gladiatora” – w trakcie koncertu wykonane zostały trzy suity z tego filmu. W programie koncertu nie zabrakło muzyki również innych autorów: Johna Williamsa z filmu „Patriota”, „Ostatni Mohikanin” Trevora Jonesa, „Casino Royale” Davida Arnolda, oraz „Władca Pierścieni” Howarda Shore’a.
Utwory wykonywane były w 100% na żywo przez chór i orkiestrę, a na wielkim ekranie kinowym zaprezentowano fragmenty filmów.
Astral jak zawsze od wielu lat zapewnił nagłośnienie i oświetlenie koncertu, a za swoją pracę otrzymał wiele pochwał, gdyż gdańska Ergo Arena znana jest jako hala trudna akustycznie.